Arnis & Balaraw Fighting Club Soukromý klub reálné sebeobrany a boje zblízka

Martin Hradecký

O bojová umění a zbraně obecně se začal Martin Hradecký zajímat již v dětství. Pod odborným vedením začal trénovat tato umění na přelomu let 1986 – 87 a dodnes aktivně cvičí. Z počátku měl možnost trénovat japonské styly shotokan karate a jiu-jitsu. Časem se zajímal a začal cvičit i čínské shaolinské kung-fu, wing-tsun kung-fu a tchaj-ti.
Stacks Image 1605
Stacks Image 20
Velký zlom v jeho pohledu na bojová umění a boj obecně nastal, když se seznámil a začal trénovat s Petrem Macháčkem (trenérská legenda thajského boxu a MMA v ČR). Petr ho zasvěcoval do tajů muay thai-thajského boxu, universální praktické sebeobrany a specifik ultimate fightingu. Od roku 1991 působil Martin v oboru komerční bezpečnosti a pracoval pro řadu nejen tuzemských, ale i zahraničních bezpečnostních služeb. Po jistém čase se specializoval na osobní ochranu a činnosti s tím související. Během své kariéry osobního strážce zajišťoval ochranu například vrcholným podnikatelům, hvězdám showbusinessu nebo managementu různých velkých obchodních společností. Několikrát také působil v ochranných týmech politiků či diplomatů.
Stacks Image 30
Stacks Image 34
Petr Macháček a Martin Hradecký
Díky své externí spolupráci pro velvyslanectví státu Izrael v České republice (podílel se na osobní ochraně diplomata a jeho rodiny) měl příležitost nejen spolupracovat s profesionály v oboru bezpečnosti, ale i vyzkoušet si a trénovat originální systém izraelské instinktivní střelby a taktiky. Časem si i nadále rozšiřoval obzory a účastnil se celé řady kurzů a specializovaných výcviků a to převážně v oboru osobní ochrany nebo souvisejících činnostech. Školili a cvičili ho nejen specialisté a instruktoři z České republiky, ale i odborníci z USA, Ruska, Izraele, Německa či Velké Británie.
Stacks Image 109
Vlevo: Avi Nardia a Martin Hradecký, seminář KAPAP
Vpravo: výcvik KRAV-MAGA
Stacks Image 485
Stacks Image 828
Stacks Image 831
Martin Hradecký a Jim Wagner, kurz Tactical Knife Instructor
Díky své profesi bezpečnostního pracovníka a později instruktora střelecko-taktické přípravy se věnoval i tréninku tzv. military stylů či moderních systémů boje zblízka. Absolvoval specifické výcvikové kurzy téměř napříč celým spektrem. Jednalo se například o Krav-maga, Rukopašnyj boj, Kapap Combatives, Hand to hand combat, R.B.P.P. –Reality Based Personal Protection, Adaptive Combat Training – ACT, Urban Combatives, Force on Force nebo D.A.R.T. - Defence And Restraint Tactics. V průběhu času se Martin více zaměřoval na výuku reálné sebeobrany a boje zblízka. Je moc rád, že mohl čerpat od takových veličin jakými jsou: Jim Wagner, Avi Nardia, Lee Morrison, Gabe Suarez, Shai Levi či James Short.
Stacks Image 837
Darrell Casiňo, Martin Hradecký aMario Tachecí, soukromý výcvik Adaptive Combat Training, 2006
Stacks Image 1017
Martin Hradecký a Lee Morrison, seminář Urban Combatives
Stacks Image 1019
Stacks Image 847
To, co Martina ale opravdu učarovalo již v samých začátcích, bylo cvičení se zbraněmi. Jeho nadšení a zájem o zbraně ho vedl k tomu, že se začal zajímat jak o zbraně asijské tak i evropské, staré ale i moderní, chladné i palné. V této oblasti Martina ale asi nejvíce ovlivnilo cvičení filipínských bojových umění. Ve svých začátcích (rok 1990-1992) byl vyučován ve stylu Latosa ESKRIMA. Později se věnoval také KALI a řadu let velice intenzivně cvičil i styl Serrada ESCRIMA (D. Zorvan, K. Filbrandt), v kterém získal instruktorské osvědčení. Na jeho cestě za poznáváním filipínských bojových umění, ho velice obohatily i cvičební pobyty přímo na Filipínách a osobní kontakt jak s rodinou Casiňo (Lakas Katorse Systém), tak s rodinou Dagooc (Dagooc Arnis Systém a Clasical Arnis), kde dále rozvíjel své znalosti boje s tyčí, nožem a mačetou. Zajímal se i o řadu jiných systémů boje s chladnými zbraněmi ve kterých absolvoval nejen různé semináře nebo specializované kurzy, ale i individuální soukromou výuku. Měl možnost např. soukromě trénovat Silat Suffian Bela Diri (Maul Mornie) a dlouhodobě individuálně trénuje i evropský bojový šerm (Milan Štěpán). Ohledně bojového použití nože si Martin velmi cení uděleného certifikátu Tactical Knife Instructor přímo osobně panem Jimem Wagnerem, zakladatelem systému Reality Based Personal Protection.
Stacks Image 893
Martin Hradecký a Milan Štěpán "Lars", soukromý výcvik historický šerm
Stacks Image 854
Maul Mornie a Martin Hradecký, seminář Silat Suffian Bela Diri
Stacks Image 865
Martin Hradecký a Ricardo Casiňo při tréninku Lakas Katorse, Manila, Filipíny 2007
Stacks Image 868
Martin Hradecký a Ricardo Casiňo při tréninku Lakas Katorse, Tagig City, Manila, Filipíny 2007
Stacks Image 1023
Martin Hradecký a instruktor JEST Campu Geruacio, Filipíny 2007
Stacks Image 1026
Martin Hradecký, Mario tachecí a Geruacio, JEST Camp, Filipíny 2007
Stacks Image 858
Martin Hradecký a Rodel Dagooc, trénink použití Dulo Dulo, Batangas, Filipíny 2013
Stacks Image 861
Martin Hradecký a Rodel Dagooc, Batangas, Filipíny 2013
Martin působil také mnoho let v bezpečnostní a výcvikové agentuře Skatach, kde se podílel mimo jiné na výcviku řady soukromých bezpečnostních agentur (Pinkerton, Fénix, Securitas, Pedus service, atp.) či na oficiálních výcvicích pro různé státní ozbrojené složky. Vedl také několik oddílů zaměřených na boj zblízka a řadu let působil jako hlavní instruktor na kurzech ženské sebeobrany. V současné době funguje (mimo klub ABFC) i jako jeden z hlavních instruktorů Akademie Aegis (www.aegisteam.cz). Za svou nejprestižnější výcvikovou činnost Martin pokládá oficiální spolupráci se specializovanými protiteroristickými útvary ČR. Externě školil příslušníky Útvaru rychlého nasazení PČR (ÚRNA), dlouhodobě působil u Útvaru speciálních operací Vojenské policie AČR (SOG) a v roce 2010 vedl kurz pro členy 601.skupiny speciálních sil generále Moravce. Martin tyto specializované jednotky školil v řadě různých dovedností.
Stacks Image 879
Stacks Image 882
Stacks Image 872
Stacks Image 875
Stacks Image 886
Stacks Image 889
Dodnes se Martin mimo výcviků několikrát do roka účastní i bezpečnostních projektů coby osobní strážce nebo speciální poradce. V současné době také testuje různé výrobky – převážně střelné a chladné zbraně či aspeciální vybavení. Dlouhodobě spolupracoval s časopisem Zbraně & náboje a dodnes píše do časopisu Bojová umění-Fighter´s magazin.
Stacks Image 994
Stacks Image 996
Stacks Image 992
M. Hradecký – certifikáty a osvědčení opravňující k výuce

> držitel trenérského osvědčení v ORIGINAL MUAY-THAI SELFDEFENCE SYSTÉM
> certifikovaný INSTRUKTOR BOJOVÝCH SPORTŮ - akreditace MŠMT ČR
> certifikovaný CVIČITEL SEBEOBRANY - akreditace MŠMT ČR
> instruktor COMBAT SERRADA ESCRIMA(filipínského bojového umění ) – vydaného Evropskou mezinárodní organizací EMAO
> certifikovaný CVIČITEL SEBEOBRANY SYSTÉMU SKATACH
> držitel osvědčení INSTRUKTOR VÝCVIKU S TELESKOPICKÝM OBUŠKEM ESP
> certifikovaný INSTRUKTOR COMBAT FOCUS SHOOTING - americký střelecký systém
> držitel povolení - oprávnění k výuce a šíření unikátního filipínského bojového umění boje zblízka a boje s týčí a čepelí systému LAKAS KATORSE, vydaný punung guro Ricardem Casiňo, Filipíny
> oprávněný vyučovat a šířit filipínský rodinný styl Dagooc Arnis Systém – trénink pod osobním vedením velmistra Rodela Dagooca, Filipíny
> Family Survival Instructor Course – oprávnění vyučovat bezpečnostní koncept Family Survival systému Jim Wagner R.B.P.P. (USA)
> certifikovaný TACTICAL KNIFE INSTRUCTOR-vydaný osobně Jimem Wagnerem, Reality Based Personal Protection systém
> certifikovaný ČLEN/INSTRUKTOR PRVNÍ POMOCI - akreditace MŠMT ČR