Soukromý klub reálné sebeobrany a boje zblízka

Uplynulý rok 2014 klubu ABFC
Uplynulý rok byl pro nás opět doslova nabitý různými akcemi - pravidelné tréninky, semináře, specialozované kurzy atp. Mimo úterní a čtvrteční tréninky klubu ABFC se ustálil i středeční oddíl ženské sebeobrany a rovněž proběhlo i několikadenní letní soustředění Dovednosti Bojovníka. Velmi oblíbeným doplňkem se staly tzv. tématické večery, vźdy specificky zaměřené na určitou oblast. Máme obrovskou radost, jakým způsobem se nám “rozjel” klub v novém prostoru na Ortenově náměstí. Naplno jsme začali využívat mimo hlavního sálu i malé místnosti, a to při nácviku mikroscénářů či modelových situací, což se týká nejen klubových tréninků, veřejných seminářů, ale i soukromých lekcí, které v prostoru již naplno probíhají.

Fotogalerie na FB
Stacks Image 7466
Náš tréninkový prostor se také velice líbil i oběma zahraničním instruktorům, kteří u nás vedli výuku (Jim Wagner, Lee Morrison). V létě přicestoval do ČR na naše pozvání americký instruktor Jim Wagner. Pod Jimovým vedením jsme absolvovali 4 velmi zajímavé kurzy z jeho systému Reality Based Personal Protection. Na podzim jsme v našem tréninkovém prostoru přivítali britského instruktora a zakladatele systému Urban Combatives, Lee Morrisona, který zde vedl specializovaný seminář určený pro příslušníky ozbrojených složek.
Neopomněli jsme se věnovat i tradičním stylům. Probíhala pravidelná soukromá výuka v evropském historickém bojovém šermu pod vedením Milana Štěpána - Larse, letos zaměřená na kord. Excelentní byl také seminář japonského šermu kenjutsu vedený senseiem Nakagawou, který nám zprostředkoval a z japonštiny překládal Jakub Zeman - díky a těšíme se na další spolupráci!
Stacks Image 7499
V rámci komplexnosti přípravy na krizové situace jsme absolvovali Bushcraft & Survival kurz zaměřený na techniky přežití a zálesácké dovednosti. Výcvik vedli britští instruktoři ze společnosti Dryad Bushcraft (Andrew Price a Rik Bennett). Kurz obsahoval stavění primitivních přístřešků, rozdělávání ohně (pomocí několika metod - upřednostňována technika tření), zpracovávání a úprava živočichů ke konzumaci (ryba, králík, slepice), využívání rostlin a přírodních materiálů k výrobě pomůcek a nástrojů, filtrace vody atp.
Stacks Image 7509
Stacks Image 7495
Instruktor Martin Hradecký v rámci své pracovní činnosti v Akademii Aegis realizoval i letos řadu výcviků pro specializované útvary ozbrojených složek (viz foto - výcvik pro policejní zásahovou jednotku jihomoravského kraje). Martin absolvoval také velmi prestižní kurz „Simunition Scenario Instructor and Safety Certification Course”, který se konal na konci října v Irsku. Tento specializovaný výcvik se obsahově zaměřoval na dvě části - na podrobné poznání výcvikových pomůcek zn. Simunition (tj. střelivo řady FX, CQT, Securiblank, různé konverzní sady a zbraně, systém ochranných pomůcek) – a na to, jak připravovat a realizovat modelové situace resp. jak zvyšovat efektivitu střelecko-taktického výcviku s využitím výrobků Simunition.
Stacks Image 7543
Stacks Image 7546
I v letošním roce pokračovala aktivní spolupráce s vydavatelstvím časopisu Bojová umění - Fighter’s Magazín, kde vyšlo několik našich odborných článků.

Další novinkou vzešlou z roku 2014 jsou pomocní instruktoři klubu ABFC, kteří absolvovali roční individuální instruktorský kurz, a oba (Tomáš i Jarda) již “vypomáhají” na kurzech ženské sebeobrany a občasně na klubových trénincích.

No a nakonec samozřejmě děkujeme vám všem, kdo jste spolu s námi tím uplnyulým rokem prošli nebo nás jen chvíli doprovázeli, ať už se v jeho průběhu naše cesty rozešly nebo s námi vykračujete do toho nového. Vám všem přejeme to nejlepší.
Stacks Image 7580
Stacks Image 7583