Soukromý klub reálné sebeobrany a boje zblízka

Jak si užít Thajsko!


Thajsko leží v srdci jihovýchodní Asie, mezi Indickým oceánem a Jihočínským mořem. Jeho hranice lemují státy Laos, Kambodža, Malajsie a Myanmar-Barma. Žije v něm přibližně 65 miliónů obyvatel a dodnes je Thajsko konstituční monarchií. Velká úcta ke králi je patrná všude po celé zemi. Červeno-bílo-modře pruhovaná vlajka symbolizuje rovněž královský majestát. Červená představuje lid, bílá čistotu víry a modrá monarchii. Každý návštěvník Thajska má opravdu z čeho vybírat - horské oblasti na severu, písečné pláže na jihu, stará kulturní města ve středu země. Úžasná příroda, výborná kuchyně, příjemní lidé – tak to všechno je Thajsko.


Tuk-tuk, Samlor a Songthaeu
Tuk-tuk se říká typickým thajským trojkolkám, jejichž dvoutaktní motory postrádající jakékoliv tlumiče vydávají obrovský hluk a oblaka dýmu. Pestře pomalované tuk-tuky si mnohdy dokáží ve městě poradit rychleji než ostatní dopravní prostředky,mistrně se proplétají v zácpách a zběsile se řítí do zatáček. V období dešťů nejsou moc útulné. Samlor jsou vozíky do kterých je zapřaženo šlapací kolo. Tyto rikši se vyskytují mimo Bangkok téměř po celém Thajsku. Songthaeu (doslova dvě řady) jsou dodávky se dvěma řadami sedadel. Mimo Bangkok jsou běžnější než městské autobusy. Velmi podobné filipínským jeepneys.
Tropický prales
Pokud se rozhodnete navštívit Thajskou džungli tak můžete vybírat z řady národních parků takřka po celé zemi. S trochou štěstí a dobrým průvodcem můžete zahlédnout mnoho zajímavých zvířat(opice, slony, jeleny sambary, tygry, mnohonožky, motýly,…) i překrásných přírodních scenérií. Samozřejmostí jsou obrovské stromy s deskovými kořeny či orchideje.
Amulety
Téměř každý Thajec nosí při sobě alespoň jeden amulet na ochranu před zlovolnými duchy či neštěstím vůbec. Tyto amulety se vyrábějí ručně i průmyslově a mohou být z bronzu, hlíny, sádry nebo ze zlata. Samotná účinnost amuletu je dána především jeho původem. Důležité je kdo jej vyrobil, co nebo koho představuje a kdo jej posvětil. Na výrobě amuletů se často podílejí mniši a také jej posvěcují – čím charismatičtější mnich tím mocnější je síla amuletu.
Historické a kulturní památky
V Thajsku jsou rozličné kulturní památky takřka na každém kroku, jen v samotném Bangkoku je více než čtyři stovky chrámů. Nejvíce se vyskytují buddhistické klášterní komplexy nazývané wat.
Muay thai
Thajský box neboli muay thai je opravdovou celonárodní vášní. Boxerské ringy mají ve většině provincií, ale ty dvě nejznámější arény jsou v Bangkoku. Jsou to stadion Lumphini a Ratchadamnoenský boxerský stadion. Pokud se rozhodnete, že vám nestačí se jen dívat a chcete trénovat muay thai přímo v Thajsku tak máte řadu možností. V Bangkoku jsou to například školy: Fairtex Muay Thai, Muay Thai Institut a Sor.Vorapin gym.