Soukromý klub reálné sebeobrany a boje zblízka

Filipínský hrdina - LAPU LAPU

Král, který se jmenoval Lapu Lapu proslul na Filipínách tím, že se jako první z původních obyvatel tohoto souostroví postavil na odpor Španělským kolonizátorům. Lapu Lapu byl král ostrova Mactan v oblasti Visayas a podle některých zdrojů byl Lapu Lapu muslimským náčelníkem také známým jako -Kaliph Pulaka-. Lidé z islámské oblasti Bangsamoro v jižní části filipínského souostroví jej považují za muslima a příslušníka etnika Tausug. Další variantou jména je Cali Pulaco.

To co nejvíce proslavilo bojovníka Lapu Lapu je bitva o ostrov Mactan, která se odehrála 27. dubna 1521. Tento den ráno se rozhodl portugalský námořní kapitán a objevitel Ferdinand Magellan(toho času ve španělských službách) vylodit na ostrově Mactan i spolu se svými 48 ozbrojenými muži. Ti byli vybaveni částečným brněním, halapartnami, meči, mušketami a samostříly, oproti tomu Lapu Lapu a jeho bojovníci měly oštěpy (mnohdy jen do špičky seříznuté bambusy), dřevěné štíty a meče Kampilany. Kvůli skalnatému pobřeží a skalám ve vodě se nemohly lodě více přiblížit k pevnině, tudíž nemohla být využita jejich palebná síla. Magellan a jeho muži se vylodili pomocí malých člunů a zbytek pláže se museli brodit po stehna ve vodě. Tam již na ně čekal Lapu Lapu i se skupinou přibližně 1500 svých bojovníků. Přečíslení bylo obrovské a kolonizátoři byli doslova zmasakrováni a to včetně Ferdinanda Magellana.
Díky tomuto vítězství se stal Lapu Lapu filipínským národním hrdinou a například obyvatelé ostrova Cebu postavili sochu Lapu Lapu a přejmenovali město Opon na Lapu Lapu City. Další velká socha v nadživotní velikosti stojí od roku 2005 ve známém Rizal parku v hlavním městě Filipín, Manile. Zajímavostí je, že 27.duben byl na Filipínách oficiálně vyhlášen státním svátkem označeným jako „Adlaw ni Lapu Lapu“ či Lapu Lapu day. Lapu Lapu je také vyobrazen na oficiálním znaku Filipínské národní policie.