Arnis & Balaraw Fighting Club Reálná sebeobrana, boj zblízka a chladnými zbraněmi

  • Stacks Image 248

    Link
  • Stacks Image 264

    Link

CO DĚLÁME

ABFC, Arnis & Balaraw Fighting Club, je soukromý klub, jehož hlavní aktivitou je výuka tradičních i moderních bojových umění, reálné sebeobrany a boje zblízka jak s převážně chladnými zbraněmi, tak i beze zbraně. Výuka jako taková se skládá z tzv. tradiční a moderní části.

Stacks Image 4266
Stacks Image 4269
Stacks Image 4272

Tradiční filipínská bojová umění


Tato část výuky vychází ze tří systémů: Cabales Serrada Escrima, Lakas Katorse a Dagooc Arnis System. Tyto 3 styly spojuje jak jejich původ, tak obsah výuky. Všechny učí jak zacházet s nožem, tyčí, dvěma tyčemi atp. Přesto mezi nimi existují rozdíly, menší či větší, které se však v této kombinaci skvěle doplňují. Od technicky náročných drilů po co nejjednodušší a nejefektivnější způsob použití zbraně.

VÍC INFORMACÍ O TRADIČNÍ ČÁSTI VÝUKY
Stacks Image 507
Stacks Image 505
Stacks Image 509

Moderní/reálná sebeobrana a boj zblízka


Tak jak jí učíme, je rovněž kombinací metodiky několika zdrojů (SKATACH, Adaptive Combat Training, Reality Based Personal Protection Jima Wagnera), jejichž společným prvkem je realistické pojetí přístupu k výuce, samotnému nácviku, simulaci reálných situací atp. Tato moderní - "reálná" součást výuky má jediný cíl, a to naučit vás jak co nejúčinněji bránit sebe a své blízké.

VÍC INFORMACÍ O MODERNÍ ČÁSTI VÝUKY

Klub ABFC pořádá nad rámec pravidelných tréninků středeční kurz:

SEBEOBRANA PRO ŽENY

je série kurzů specificky připravených pro ženy od 16 let. Primárním cílem je předání dovedností a znalostí funkčních nejen v konfliktních situacích reálného života. Je kladen důraz na realistické pojetí samotného způsobu výuky, tzn. jak teorie, tak praktické dovednosti se okamžitě ověřují např. v modelových situacích, které co nejvíce simulují skutečnost. Základními bloky každého kurzu jsou prevence, psychologicko-verbální obrana a fyzické řešení konfliktu.

VÍC INFORMACÍ O KURZU SEBEOBRANY PRO ŽENY

Stacks Image 4167